<p><b>MEGA VÝPRODEJ - </b>SLEVY AŽ 64%!</p> <p><b>MEGA VÝPRODEJ - </b>SLEVY AŽ 64%!</p>

MEGA VÝPRODEJ - SLEVY AŽ 64%!

Nakupovat

Ořezávátka

Barevná ořezávátka

Ke každé tužce a pastelce rozhodně patří ořezávátko, které Vám ořeže tuhu do krásné špičky. My Vám přinášíme nabídku různě velkých a různě barevných ořezávátek. Vyberte si své oblíbené!

Seřadit podle:
alt=

Ořezávátko Duo, v plastovém obalu

Erich Krause

alt=

Ořezávátko Sýr, v plastovém obalu

Erich Krause

alt=

Ořezávátko Sýr

Erich Krause

Mechanické nebo elektrické ořezávátko?

Při výběru ořezávátka na tužky si odpovězte na otázku, zda chcete elektrické nebo mechanické. Elektrické ořezávátko na tužky je opatřeno motorkem a funguje obyčejně na několik tužkových baterií. Tužku stačí vložit do otvoru a o zbytek se postará ořezávátko samo. Dokonce se automaticky vypne, jakmile je tužka či pastelka dostatečně naostřená. Mechanické ořezávátko obvykle disponuje točicí kličkou. Ovšem dostupná jsou i mechanická ořezávátka bez kličky. Jednoduše do něj vložíte psací potřebu, otáčíte jí a tím ji ostříte.

Pro jaké provedení se rozhodnout

Větší mechanická i elektrická ořezávátka disponují upevňovacím mechanismem na stůl, kde mají své pevné místo. Malá ořezávátka se podle způsobu zpracování vejdou i do penálu, případně do kapsičky v aktovce. Výhodné je, pokud má ořezávátko transparentní zásobník na hoblinky. Děti ocení provedení se dvěma otvory různých velikostí. Snadno tak ořežou klasické tužky, ale třeba i silnější pastelky. Dokonalému rýsování nebo malování do skicáku pak už nestojí nic v cestě.