Ořezávátka

Barevná ořezávátka

Ke každé tužce a pastelce rozhodně patří ořezávátko, které Vám ořeže tuhu do krásné špičky. My Vám přinášíme nabídku různě velkých a různě barevných ořezávátek. Vyberte si své oblíbené!

Seřadit podle:
alt=

Ořezávátko Duo, v plastovém obalu

Erich Krause

alt=

Ořezávátko Sýr, v plastovém obalu

Erich Krause

alt=

Ořezávátko Sýr

Erich Krause

alt=

Ořezávátko Universe se zásobníkem

Erich Krause

Mechanické nebo elektrické ořezávátko?

Při výběru ořezávátka na tužky si odpovězte na otázku, zda chcete elektrické nebo mechanické. Elektrické ořezávátko na tužky je opatřeno motorkem a funguje obyčejně na několik tužkových baterií. Tužku stačí vložit do otvoru a o zbytek se postará ořezávátko samo. Dokonce se automaticky vypne, jakmile je tužka či pastelka dostatečně naostřená. Mechanické ořezávátko obvykle disponuje točicí kličkou. Ovšem dostupná jsou i mechanická ořezávátka bez kličky. Jednoduše do něj vložíte psací potřebu, otáčíte jí a tím ji ostříte.

Pro jaké provedení se rozhodnout

Větší mechanická i elektrická ořezávátka disponují upevňovacím mechanismem na stůl, kde mají své pevné místo. Malá ořezávátka se podle způsobu zpracování vejdou i do penálu, případně do kapsičky v aktovce. Výhodné je, pokud má ořezávátko transparentní zásobník na hoblinky. Děti ocení provedení se dvěma otvory různých velikostí. Snadno tak ořežou klasické tužky, ale třeba i silnější pastelky. Dokonalému rýsování nebo malování do skicáku pak už nestojí nic v cestě.