<p>Z důvodu inventury skladu budou objednávky vytvořené mezi                 <strong> 27. - 31. 1.</strong> <strong>(včetně)</strong> odeslány až <strong>1. 2.</strong> Děkujeme za pochopení.</p> <p>Z důvodu inventury skladu budou objednávky vytvořené mezi                 <strong> 27. - 31. 1.</strong> <strong>(včetně)</strong> odeslány až <strong>1. 2.</strong> Děkujeme za pochopení.</p>

Z důvodu inventury skladu budou objednávky vytvořené mezi                  27. - 31. 1. (včetně) odeslány až 1. 2. Děkujeme za pochopení.

Tužky

Tužky - základní výbava každého penálu

Jednou ze základních školních potřeb jsou obyčejné tužky. My Vám přinášíme rozsáhlou nabídku této základní pomůcky v mnoha provedeních. Na výběr jsou tužky s různou tvrdostí tuhy a různě tvarovaným tělem.

alt=

Tužky ArtBerry®, 3 ks, šestihranné

Erich Krause

Sleva 15 %
alt=

Tužky ArtBerry®, 12 ks, šestihranné

Erich Krause

alt=

Tužka Grafica 100 2B, šestihranná

Erich Krause

alt=

Versatilka 5201

Koh-i-Noor

Sleva 50 %
alt=

Tužka EASYgraph HB pro leváky - 2 ks

Stabilo

alt=

Mechanická tužka Croquis H černá

Pilot

alt=

Tužka s gumou č. 2

Centropen

alt=

Grafitová tužka 1500 F

Koh-i-Noor

alt=

Grafitové tužky 9510 - 4 ks, tři tvrdosti

Centropen

alt=

Tužka 2x2 HB, kulatá, s gumou

Erich Krause

alt=

Tužka Amber 100 HB, šestihranná

Erich Krause

alt=

Tužka Extra HB, trojhranná, s gumou

Erich Krause

alt=

Tužka VIVO® HB, trojhranná, s gumou

Erich Krause

alt=

Tužky ArtBerry®, 6 ks, šestihranné

Erich Krause

Pro jaký typ tužky se rozhodnout?

Tužky vybírejte podle věku dítěte, ale také podle toho, zda je pravák nebo levák. Pro prvňáčky a děti na prvním stupni budou ideální šestihranné tužky, které se lépe drží. Starší děti mohou do sešitů psát i tužkami kulatými. Zpravidla jsou tužky dřevěné, ale sáhnout můžete i po mechanických tužkách kovových či plastových, kterým se říká versatilky, od oblíbené značky KOH-I-NOOR. Některé tužky mohou mít v horní části gumu, versatilky zde mývají hrotítko.

Na rýsování nebo kreslení?

Tvrdost tuhy se označuje číslicí a zkratkou HB. HB tužka odpovídá číselnému označení 2. Oblíbené jsou tužky s nelámavou HB tuhou. Měkčí tužky se společně s pastelkami využívají především pro kreslení do skicáků. Tvrdší tužky jsou vhodné na rýsování. Měkčí tužky totiž mají tendenci se rozmazávat, tvrdé nikoliv. Tužky je možné pořídit jednotlivě nebo v sadě. Sada tužek může mít jednu, ale i více tvrdostí.