Kelímky a palety na malování

Sleva

Pomůcky na výtvarnou výchovu

Zajistěte, že se vám voda na omytí štětce nevylije. Pořiďte si kelímek značky Panta plast s víčkem. Na temperové barvy si zase kupte paletu, aby barva nebyla všude po papíru.

Zobrazit slevy
Seřadit podle:
Sleva 26 %
alt=

Kelímek na štětce

Pomocníci pro snadné malování

Mezi základní výbavu pro výtvarné činnosti nepatří jen štětce a temperové barvy. Chybět nesmí ani kelímky na štětce, malířská paleta na tempery nebo zástěra. Kelímek by měl dobře držet stabilitu i po vložení štětce. Ideální je, pokud je opatřen víčkem s otvorem, do kterého se štětce vkládají. Tím je zajištěna lepší stabilita. Z praktického hlediska oceníte kelímek dvojitý, přičemž do jednoho se vkládají štětce od světlých a do druhého od tmavých barev.

Pravému malíři nechybí zástěra a malířská paleta

Míchání barev na tvrdém výkresu už dávno patří minulosti. Mnohem praktičtější jsou palety na barvy s několika mělkými otvory pro snadné míchání barev. Barvy se navíc mezi sebou nesmíchají, takže si zachovávají svoji čistotu. Při zápalu malování se barvičky mnohdy objeví nejen na papíře, ale také na oblečení. Proto není od věci příjemná zástěra z omyvatelného materiálu.